Creative Development

Дизайн, графика, музика, звукови ефекти, проза.
Houkai
New User
New User
Регистриран: 31 яну 2012 17:40

Creative Development

Мнение от Houkai » 31 яну 2012 18:51

Първо, простете ако съм в грешния раздел или съм сложил неправилно заглавие.

Въпроса ми е насочен към компаниите за компютърни игри. Искам да попитам какви са критериите и търсят ли се в момента хора, които да се занимават със следните дейности: "създаване на генерална история(lore)", "създаване на куестове", "създаване на допълнителна(задълбочителна) история", "писане на промо истории/разкази върху съответната игра", "креативна помощ и/или съвети".

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Re: Creative Development

Мнение от OldschoolBG » 01 фев 2012 15:23

Houkai написа:"създаване на куестове"
Какво имаш предвид тук? Писане на куест информацията или конфигурирането на куеста - тригери, зони, действия, резултати?
Houkai написа:"креативна помощ и/или съвети"
Само, ако си светило в индустрията ще те вземат на работа за съвети. ^^

Като цяло имам усещането, че искаш да работиш като писател (game/story writer). Такива позиции са по-рядко търсени, защото текучеството при тях е малко. Все пак не е невъзможно да си намериш работа на подобна позиция, защото у нас има достатъчно компании, които правят RPG-та и стратегии.

Като съвет мога да ти кажа, че с RMVX можеш да си направиш някакво бързо демо или прототип, което/който да включиш в портфолиото си. По-добре е да представиш уменията си на писател по подобен интерактивен начин, отколкото на хартия/текстов файл.

Houkai
New User
New User
Регистриран: 31 яну 2012 17:40

Мнение от Houkai » 01 фев 2012 17:23

drebenk написа:Като цяло имам усещането, че искаш да работиш като писател (game/story writer).
Точно.
drebenk написа:Като съвет мога да ти кажа, че с RMVX можеш да си направиш някакво бързо демо или прототип, което/който да включиш в портфолиото си. По-добре е да представиш уменията си на писател по подобен интерактивен начин, отколкото на хартия/текстов файл.
Благодаря за съвета. Тия дни имам свободно време и ще разуча мейкъра :)

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 02 фев 2012 02:16

Пробвай го. Можеш да направиш доста неща без да имаш каквито и да е познания по програмиране или скриптиране. Имаш си команда за "Choice", с която можеш да си направиш диалозите с няколко възможни реплики. Така ще можеш да си разклониш историята и да имаш различни последствия спрямо избраната опция. На човек като теб, може да му свърши работа да представи някоя от историите си в интерактивна светлина.

Друга опция е да ползваш един от енджините за книги игри. С него можеш да си направиш електронна книга игра.

Отговори