[Дискусия] Valve - SteamOS and Steam Machine.

Индустрията за създаване на компютърни игри - управление на проекти, мениджмънт, маркетинг, правни проблеми.
SuryIIID
Power User
Power User
Контакти:

Re: [Дискусия] Valve - SteamOS and Steam Machine.

Мнение от SuryIIID » 07 яну 2014 18:52

Не знам дали има истина в думите на тези, които твърдят, че Валв ще извади асо от ръкава си и ще пусне HL3 ексклузив за SteamOS, или дори безплатно там. Те си имат Steam да ги храни и са пускали и преди безпатни игри. Изобщо, очертава се някъв вид битка, доколко е сериозна и биха ли наклонили везните в тяхна и Linux ползва, времето ще покаже. Мисля, че има риск и за тях.
Даже, ако го направят временно ексклузив ( първо 6 месеца за SteamOS, после и за други платформи (Win)) пак ще постигнат доста в своя полза, особено ако напрaвят инсталацията на SteamOS-а просто, като инсталация на програма.

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User

Мнение от KosSiO » 07 яну 2014 21:33

Аз не не мога да предвидя успех за стийм, в момента съм скептично настроен заради ексклузив заглавията и това че геймърите, които имат стиийм, не играят само стийм игри, и не ползват PC-то само за гейминг и браузване.

До някъде ме е страх от успеха на стийм, мисля че ще доведе до огромен монопол(ако изцяло измести Win), което мисля че намали печалбите на производителите и качеството на игрите(което и без тва е ужасно ниско).
Това което се надявам да успее е Mantle API-то и в същото време MS да не force-ват производителите да ползват Windows Store(ако го направят пак се стига до монопол).

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 08 яну 2014 11:01

@KosSiO
Самата идея за създаването на steamOS е да се бори с монополиста на пазара (windows). Самият steamOS неможе да бъде монополист, тъйкато не те ограничава по никакъв начин да играеш каквито и да е игри или да правиш каквото и да е , все пак е линукс и запазва неговите лицензи (linux is free like a freedom)
@SuryIIID
Съмнявам се valve да пуснат игра ексклузивно за steambox, това е против идеята на устройството (играй го където ти е кеф).
Ако от valve пуснат нещо ексклузивно, няма да си купя steambox. Ексклузивните игри са пълна простотия, хардуера трябва да бъде копуван/продаван заради сами хардуер, същото важи и за софтуера.
Незнам как хората позволяват да ги манипулират по този грозен начин.

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 09 яну 2014 00:54

themean написа:@KosSiO
Самата идея за създаването на steamOS е да се бори с монополиста на пазара (windows). Самият steamOS неможе да бъде монополист, тъйкато не те ограничава по никакъв начин да играеш каквито и да е игри или да правиш каквото и да е , все пак е линукс и запазва неговите лицензи (linux is free like a freedom)
За разлика от Windows, който те ограничава да играеш... wait! What?

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User

Мнение от KosSiO » 09 яну 2014 02:06

Имах в предвид, че за да пуснеш игра за Windows, не е нужно да плащаш на MS. Ако имаш пари пускаш сам в продажба, иначе имаш богат избор на спонсори. Ест ако правиш игра за стийм Valve няма да ти решат всички проблеми, но те искат парички само, защото пускаш през стийм.

http://www.techspot.com/news/55249-valv ... oints.html :

Тва не го четох изоснови, но което се вижда, най-вероятно няма да е една машина.
Към момента гледам на steamBox-a като на PC със катинар. Линукса ги кара да изглеждат сякаш са с крила, тва е просто само си идва.(offtopic: като бях на 10тина годинки, се влияех от всичко, и някъде прочетох субективното мнение на някой си че Windows sux, Kill bill и Linux FTW, и доста време сляпо го казвах това, без дори да знам какво е точно. Сещам се също че хората като мен бяха мнозинство).

Отделно не знам, дали техния линукс е достатъчно зрял(едва ли някой в момента знае). Основен проблем е тнр. стандартизация която всички искаме. libcstd++, драйвери, къмюнити ?

Е, тва си е мое мнение, може би греша.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 09 яну 2014 06:00

KosSiO написа:Имах в предвид, че за да пуснеш игра за Windows, не е нужно да плащаш на MS.
20% прибират от Microsoft в Windows Store, стига да минеш $25 хил. приход. В това отношение не е баш безплатно. В случай, че имаш предвид Windows като OS, то тогава да, от Microsoft не ти прибират парички, прибират ти ги мрежите, в които разпространяваш. Опция без такса има само, ако продаваш от собствения си сайт и/или мрежа, и ползваш собствена система за плащане.

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User

Мнение от KosSiO » 09 яну 2014 14:09

OldschoolBG написа:
KosSiO написа:Имах в предвид, че за да пуснеш игра за Windows, не е нужно да плащаш на MS.
20% прибират от Microsoft в Windows Store, стига да минеш $25 хил. приход. В това отношение не е баш безплатно. В случай, че имаш предвид Windows като OS, то тогава да, от Microsoft не ти прибират парички, прибират ти ги мрежите, в които разпространяваш. Опция без такса има само, ако продаваш от собствения си сайт и/или мрежа, и ползваш собствена система за плащане.
Да точно това имах в предвид.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 16 юни 2014 16:11

Не е съвсем по темата, но се отнася към нея

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User

Мнение от KosSiO » 17 юни 2014 10:30

Не знам на сериозно ли трябва да го приема тва или ебавка. Много неподходящо име game/steamBOY?

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 17 юни 2014 11:51

Мисля, че е истина. На няколко места го видях. Мен друго ме озадъчава а именно как т'ва нещо ще ги подкарва тия игри без постоянен източник на енергия или без игрите да са орязани.
Иначе бих си взел едно :)

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 03 юни 2016 13:26

Я да видим сега няколко години по-късно кой в тая тема разправяше, че ще имат успех :)

http://arstechnica.com/gaming/2016/06/i ... hines-doa/

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 03 юни 2016 14:09

Ми половин милион не е малко. аз не се надявах на повече от 100 000. Дори момчетата от алиен уеар твърдят че това няма да бъде "instant win"
А тия от арс техника нямат с какво да сравняват защото тва е единствената "нова конзола" която е излезнала на пазара няма как да я сравняваш с тези дето имат 10 години зад гърба си

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 03 юни 2016 14:38

Първо половин милион е оптимистично щото се базира на броя продадени контролери. Второ много е малко това. Кой ще се занимава да тества на това ако другите платформи имат 40-80 пъти по-голям install base. То това е по-лошо от Windows vs Linux като съотношение.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 03 юни 2016 15:39

Тое е windows vs linux :) хората го правят не заради потенциалните печалби защото това са си все pc потребители, дали ще си купи играта да я играе pc то си или на "steam конзолата" парите са едни и същи. Големите компании или поне тези които им пука го правят за да има алтернатива защото повечето ги е страх от монопола на майкрософт и от това какви пари те ще си взимат като си затворят платформата напълно щото тва ни чака с уиндоус 10 или поне тези които го ползват

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 03 юни 2016 15:53

Да де, ама всъщност се оказва, че резултатите са по-лоши отколкото Linux постига като не правят конзола с него.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 03 юни 2016 16:34

Не резултатите се добавят към тея на линукс щото въпроса е да има алтернатива на уиндоус и повярвай ми не са толкова лоши вероятно е повече от колкото валв са очаквали през първата година
Стиим конзолата няма да е нещо значимо в близко време поне 5-6 години трябва да минат

Отговори