Следващото поколение конзоли - какво, защо и как?

Индустрията за създаване на компютърни игри - управление на проекти, мениджмънт, маркетинг, правни проблеми.
Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Re: Следващото поколение конзоли - какво, защо и как?

Мнение от themean » 05 апр 2012 20:25

Световната криза ??

pdimov
gosu
gosu
Регистриран: 02 дек 2003 01:04

Мнение от pdimov » 05 апр 2012 22:03

drebenk написа:Wii провал?
Не. За Wii не говорим. Тя не е субсидирана.
drebenk написа:XBox 360 провал? Та дори PS3 е на печалба от едно известно време.
Идеята не е да си на печалба от едно известно време, а да си на печалба по принцип, смятано върху целия жизнен цикъл на конзолата.
drebenk написа:Това дори само що се касае до хардуерни продажби. Прибави към тях роляти таксите от third party игри, както и таксите от услуги. Не разбирам как заключаваш, че сегашното поколение е провал от финансова гледна точка.
Не ми се занимава сега да гледам отчетите на Microsoft и Sony; просто предположение, имайки предвид, че изглежда се отказват от субсидирания модел за следващото поколение. А при Sony трябва да отчетем и налагането на BluRay, което е уж стратегическа инвестиция. Така или иначе, не е важно аз какво заключавам, а какво те са заключили. :-)

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 05 апр 2012 22:13

pdimov написа:Така или иначе, не е важно аз какво заключавам, а какво те са заключили. :-)
Възможно ли е да ми дадеш да видя къде са казали Microsoft или Sony, че според тях това конзолно поколение е финансов провал? Да не говоря, че самото поколение още не е завършило.

gemicha
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 20 ное 2003 22:20

Мнение от gemicha » 06 апр 2012 00:09

drebenk написа:
pdimov написа:Така или иначе, не е важно аз какво заключавам, а какво те са заключили. :-)
Възможно ли е да ми дадеш да видя къде са казали Microsoft или Sony, че според тях това конзолно поколение е финансов провал? Да не говоря, че самото поколение още не е завършило.
Няма нужда да го казват. И двете компании са публични и представят отчети за различните дивизии. И двете компании имат разходи и приходи като публична информация. Ако потърсиш ще ги намериш. Независимо, че в последната година-две има печалби в развлекателния бизнс и двете са на загуба. Парите, които са инвестирали за последните 8 години са повече от това, което са спечелили за този период, дори и без да се взима инфлацията в предвид. PS2 беше успешен бизнес за Сони. PS3 никога няма да излезе на печалба.

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Мнение от Stilgar » 06 апр 2012 00:42

gemicha написа:
drebenk написа:
Няма нужда да го казват. И двете компании са публични и представят отчети за различните дивизии. И двете компании имат разходи и приходи като публична информация. Ако потърсиш ще ги намериш. Независимо, че в последната година-две има печалби в развлекателния бизнс и двете са на загуба. Парите, които са инвестирали за последните 8 години са повече от това, което са спечелили за този период, дори и без да се взима инфлацията в предвид. PS2 беше успешен бизнес за Сони. PS3 никога няма да излезе на печалба.
Аз обаче съм чел, че MS са излезнали отгоре (Sony не). Вероятно по-евтиният хардуер на Xbox и таксите за Xbox Live позволяват това. Entertainment Division-ът на MS е доста на + а точно там се скриват загубите от Windows Phone => Xbox хич не е финансов провал ако може да издържа друг голям продукт.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 06 апр 2012 00:54

Продължавам да не бъда съгласен със становището, че текущото поколение конзоли е финансов провал. Дори да приема, че Sony са на загуба, то Nintendo са на много +, а Microsoft на по-малко +. 2 компании от общо 3, ако са на печалба не виждам как може да се заключи, че цялото поколение е провал.

gemicha
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 20 ное 2003 22:20

Мнение от gemicha » 06 апр 2012 07:48

drebenk написа:Продължавам да не бъда съгласен със становището, че текущото поколение конзоли е финансов провал. Дори да приема, че Sony са на загуба, то Nintendo са на много +, а Microsoft на по-малко +. 2 компании от общо 3, ако са на печалба не виждам как може да се заключи, че цялото поколение е провал.
Можеш ли да намериш някакви числа, които да покрепят мнението ти?

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 06 апр 2012 11:04

drebenk написа:Продължавам да не бъда съгласен със становището, че текущото поколение конзоли е финансов провал. Дори да приема, че Sony са на загуба, то Nintendo са на много +, а Microsoft на по-малко +. 2 компании от общо 3, ако са на печалба не виждам как може да се заключи, че цялото поколение е провал.
Тук е важно да отбележим, че ако го приемеш това приемаш, че колкото по-малко са субсидирали толкова повече са на +. Тоест субсидирането е набутване.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 06 апр 2012 13:59

gemicha написа:Можеш ли да намериш някакви числа, които да покрепят мнението ти?
Microsoft са на + за миналата година като голям принос за това има точно конзолата им. Мисля и за предишни години са пак на плюс. Nintendo са на загуба за цялата изминала година, но това им се случва за пръв път от много време. Sony казаха 2010 г., че продават PS3 на печалба, но може би са завършили годината на загуба, не знам. Като цяло поколението не е завършило, особено за PS3. Дори, обаче никога да не си покрие разходите, то пак остават Nintendo на много + и Microsoft също на +. С две, от общо три, компании на плюс не виждам как може да се твърди, че това конзолно поколение е финансов провал. Сега, ако може вие дайте цифри в подкрепа на вашето твърдение, че това конзолно поколение е финансов провал.
Stilgar написа:Тук е важно да отбележим, че ако го приемеш това приемаш, че колкото по-малко са субсидирали толкова повече са на +. Тоест субсидирането е набутване.
Субсидирането е набутване в случай, че продукта не реализира нужните приходи, за покриване на това субсидиране. В противен случай не е.

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 06 апр 2012 14:03

Е ако игнорираме всичко друго и приемем, че Nintendo > MS > Sony то който е субсидирал повече е изкарал по-малко от това поколение. Логиката сочи (пак без други фактори), че трябва да се изучат и да не субсидират повече дали за да не са на минус или за да са повече на плюс

Потребителски аватар
haho
Power User
Power User
Регистриран: 07 дек 2003 21:52
Контакти:

Мнение от haho » 06 апр 2012 16:08

Аз съм съгласен да не субсидират, щото това субсидиране после излиза през носа на девелоперите/пъблишърите, а от там и на юзърите

pdimov
gosu
gosu

Мнение от pdimov » 06 апр 2012 16:20

Остави Нинтендо на мира. Първо, ясно е от контекста, че говорех за XBox и PS. Второ, ти вече веднъж ме попита специално дали имам предвид Wii, отговорих с "не".

pdimov
gosu
gosu

Мнение от pdimov » 06 апр 2012 16:24

drebenk написа:Microsoft са на + за миналата година като голям принос за това има точно конзолата им. Мисля и за предишни години са пак на плюс. Nintendo са на загуба за цялата изминала година, но това им се случва за пръв път от много време. Sony казаха 2010 г., че продават PS3 на печалба, но може би са завършили годината на загуба, не знам. Като цяло поколението не е завършило, особено за PS3. Дори, обаче никога да не си покрие разходите, то пак остават Nintendo на много + и Microsoft също на +. С две, от общо три, компании на плюс не виждам как може да се твърди, че това конзолно поколение е финансов провал. Сега, ако може вие дайте цифри в подкрепа на вашето твърдение, че това конзолно поколение е финансов провал.
Дали конзолата е успех или провал, се определя от това колко е на печалба, смятано върху целия и живот, включително разходите за първоначална разработка. Дали е излязла на печалба последните две години не е определящо.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 06 апр 2012 17:13

@pdimov ОК, махаме Nintendo, но това автоматично означава, че не говориш за цялото текущо поколение конзоли. Остават Microsoft с печалба от Xbox 360 и Sony със загуба от PS3. Сега, за да кажеш, че това непълно конзолно поколение е финансов провал, то трябва да ми дадеш цифри, че загубата от PS3 е толкова голяма, че не може да се покрие от печалбата на XBox 360. Разполагаш ли с такива данни?

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 06 апр 2012 17:20

drebenk написа:@pdimov ОК, махаме Nintendo, но това автоматично означава, че не говориш за цялото текущо поколение конзоли. Остават Microsoft с печалба от Xbox 360 и Sony със загуба от PS3. Сега, за да кажеш, че това непълно конзолно поколение е финансов провал, то трябва да ми дадеш цифри, че загубата от PS3 е толкова голяма, че не може да се покрие от печалбата на XBox 360. Разполагаш ли с такива данни?
Както вече казах дори това да е вярно субсидирането пак се оказва набутка щото Sony субсидираха повече.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 06 апр 2012 17:25

Проблемът, който аз имам с изказването на pdimov е, че той говори за провал на текущото поколение. После разбирам, че не вкарва Nintendo в определението "текущо поколение", а трябва. Ако беше казал "За Sony това поколение конзоли е финансов провал.", то бих го приел. Даже сега му прочетох отново поста и в него той говореше за PS3 и XBox 360. В такъв случай, освен ако няма данните, които го помолих да представи по-горе, то пак излиза, че твърдението за финансов провал е невалидно. Към момента, ако ще говорим за финансов провал, то може да говорим само, че SCE с PS3 са претърпяли подобен.

Отговори