Crysis 2

Индустрията за създаване на компютърни игри - управление на проекти, мениджмънт, маркетинг, правни проблеми.
Потребителски аватар
Frujin
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2003 12:36
Контакти:

Crysis 2

Мнение от Frujin » 15 фев 2011 00:55

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Re: Crysis 2

Мнение от OldschoolBG » 15 фев 2011 02:43

Жалко че им "изтече" бетата. Играта като технология е направена, направена, абе много е направена. Като геймплей е класа по-добра от първата част. Аудиото е много добро, а саундтрака е дори по-добър. Евала на композитора и аудио екипа. Като цяло този път не е само показно на графика и технология, а си е една солидна игра. Must buy за FPS почитателите.

С CryEngine 3 мисля се разработва Warface - MMOFPS. Също и Cabal 2. Даже Aion мисля ползва модифицирана версия на един от CryEngine-те.

gemicha
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 20 ное 2003 22:20

Мнение от gemicha » 15 фев 2011 04:15

изглежда сериозно... има ли българско участие там?

Потребителски аватар
Frujin
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Frujin » 15 фев 2011 11:23

gemicha написа:изглежда сериозно... има ли българско участие там?
Не, затова я постнах тук.. :)

Dany
Sometimes here
Sometimes here
Регистриран: 25 сеп 2006 17:43

Мнение от Dany » 15 фев 2011 11:28

Жалко :), игричката изглежда много добре и от техническа и от игрова гледна точка. С нетърпение обаче очаквам, да обявите над какво работите вие в момента и как ще се възползвате от Крайенджина :)!

Потребителски аватар
Zemedelec
Power User
Power User
Регистриран: 08 дек 2003 15:45
Контакти:

Мнение от Zemedelec » 08 мар 2011 12:17

Най-накрая да направят нещо смислено от гледна точка на гейм-дизайн. Предния Крайзис беше сух като пет годишен суджук в това отношение.
А тук са вкарали мисъл - скиллове за тракване на играчи, много стилно GUI, яки партикли. Всичко това е на супер ниво, браво!
Особено скиловете ме израдваха, време беше да се изкарат на бял свят (през скиллове) всичките хакове в FPS жанра!

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 22 мар 2011 14:48

Леко неприятна новина за потребителите. Играта се разпространява без SandBox 3 редактора (даже няма и DX11 поддръжка все още). Странно, имайки предвид факта, че същият беше наличен в "изтеклата" бета версия. Явно ще трябва да почакам още преди да го пробвам. Според някои потребители ще го пуснат лятото, когато пуснат CryEngine SDK-то. Дано не се окажат прави. ^^

SuryIIID
Power User
Power User
Регистриран: 01 яну 2004 21:03
Контакти:

Мнение от SuryIIID » 22 мар 2011 22:46

drebenk написа:Леко неприятна новина за потребителите. Играта се разпространява без SandBox 3 редактора (даже няма и DX11 поддръжка все още). Странно, имайки предвид факта, че същият беше наличен в "изтеклата" бета версия. Явно ще трябва да почакам още преди да го пробвам. Според някои потребители ще го пуснат лятото, когато пуснат CryEngine SDK-то. Дано не се окажат прави. ^^
Аз я разцъках съвсем наскоро. Може би проблема е в мойта щайга, но не ме впечатли кой знае колко. "Летеше" с 24 кадъра в секунда, натисках walk-forward клавиша до откат, но мърдах с 1 дециметър в минута напред. Но все пак е бета.
Иначе част от нивата ги разгледах в редактора и ми се сториха малки или аз може би очаквах, като чуя Crysis и да обикалям с часове по плажовете.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 22 мар 2011 23:08

При този сетинг няма как да те пуснат да обикаляш три часа по поляните. Могат да те пуснат да обикаляш както в GTA IV из града, ама тогава няма да го имаш детайла. Освен това по-малките нива са добре дошли за конзолните версии. Това, което го има тук е по-добра вертикалност на нивата. Освен това ти и в предишната игра не можеше да обикаляш баш където искаш, защото влизаш в зони, в които умираш или самия обджектив е поставен в зона, до която можеш да стигнеш само по точно определен маршрут. Тоест дори в Crysis нямаш тази свобода на движение, която имаш в GTA IV. Друг е въпроса дали ти е нужна. За мен шутърите трябва да са сравнително линейни и да няма много обикаляне, защото така ти пада пейсинга драстично. При един шутър екшънът не бива да е в застой.

Аз много исках, и все още искам, да пробвам новият редактор. За краткото време, в което ползвах стария останах приятно впечатлен - не е сложен за ползване, а предлага отлична функционалност. От клиповете, които гледах за представянето на новия SandBox 3, видях че са внесили още промени.

Frujin може да обади, ако не е тайна, дали те ползват SandBox 3 и какви са им отзивите от него.

SuryIIID
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от SuryIIID » 22 мар 2011 23:41

Ами след, като няма да има редактор официално, а толкова искаш да го разгледаш, май сега е момента да тестваш бетата. Редактора е в стила Майкрософт Офис 2010 и на мен също ми допада, както и предишните Sandbox-ове.
Ето го в действи със заредени 2 от нивата. Показвам ги не защото няма снимки в нета, а по-скоро да подкрепя думите си, че очаквах нивата да са по-обширни. Все пак говорим за Крайтек.
Прикачени файлове
untitled.JPG
untitled.JPG (130.28 KиБ) Видяна 4593 пъти
New Windows Bitmap Image.JPG
New Windows Bitmap Image.JPG (146.84 KиБ) Видяна 4593 пъти

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 23 мар 2011 02:53

То скиновете на редактора се сменят, ама са вкарали ribbons иначе. Нивата са малки, а и я виж че ти пълни 1223 MB памет първото. Пък и пак казвам, сетинга предразполага към по-голяма фрагментация на нивата и по-малък обем. Едно е да наредиш 10К палми по острова и да запълниш пространствата между тях с храсти, а съвсем друго е да направиш град като Liberty City от GTA IV и то с детайла на Crysis. Тея хора искаш 4 години само града ли да правят? В Crysis света си е "празен", а само маршрутите и местата на мисиите имат някакви по-интересни обекти из тях. Останалата част от острова си е само дървета, храсти и малко камъни. Къде е удоволствието от скитане из безкрайна гора?

Освен това много от днешните игри гонят игрални сесии от по 10-15 минути, а мобилните приложения даже 5-10 мин. (щото хората нямали време). То за това Call of Duty MW2 ти е 4 часа и половина (Crysis 2 чувам е към 12 часа). Гърмиш, минават екшън след екшън моменти, като от летен блокбъстър, и си готов. Вече като искаш много цикъл играеш multi, ама дори там мачовете са по 10-15 мин., най-често.

Пък няма много файда да ровя из редактора в бетата, че кой знае колко грешки ще набива. ^^

SuryIIID
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от SuryIIID » 23 мар 2011 08:16

Е, аз не защитавам тезата си безпрекословно. То даже не е теза, а вътрешно съмнение. Исках някой да го разсее вместо мен и ти го направи. Пък и засега не съм чул някой да реве, че нивата са му малки тесни, скучни 2 пресечки, но времето ще покаже.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 23 мар 2011 15:55

Между другото в ревютата (които са 9-ки) често споменават AI-то в играта. По-специално това, че е на доста добро ниво.

Launch Trailer

Music: B.o.B - NY, NY

Както писах по-рано, аудиото в играта е top notch. Музика, звук, отлични.

Потребителски аватар
Frujin
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Frujin » 23 мар 2011 19:33

Всъщност музиката е дело основно на Борислав Славов (aka Glorian, ... aka .. БАДЖО!) ... Поздравления, изключително добра работа!

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 23 мар 2011 21:08

@Frujin не го знаех това, даже не съм го и предполагал. Поздравления и адмирации, защото композициите са на едно много високо ниво. Играта би трябвало да вземе някоя награда за най-добър саундтрак.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 25 мар 2011 23:25

Поиграх я играта днес. Не знам какво се оплакват някои хора, че играта била "опростена версия" на предната. Аз такова нещо не видях. Даже в тази игра нивата са така изградени, че наистина ти дават повече свобода да подхождаш както намериш за добре. Не винаги трябва да си проправяш път със стрелба. В много от случаите може просто да заобиколиш противниците и да си минеш като нинджа, без да те усетят. AI-то определено е много добро. Противниците се групират и те търсят, викат подкрепления, опитват се да ти минат в гръб, даже доста добре се справят с навигацията из терена. Понякога се случва да се забият в някоя стена и да стоят там, но това в предната игра се случваше пъти по-често. Атмосферата в играта също е добра. Има кинематографичност, има мащабни сцени на срутващи се сгради и големи обекти от околната среда. Оръжията също се държат по един много приличен начин - нещо средно между Call of Duty и Killzone. Гласът на костюма (Оптимус Прайм ^^) не дразни, въпреки честото си включване. На моята не особено модерна конфигурация играта върви с едни 34 кадъра (Gamer настройки) като понякога пада до 24-25, но за графиката, която виждам на монитора си бих казал, че е доста прилично. Ревютата на играта се въртят около 9-ка и в случая тази оценка е реална.

@Frujin драснах ти нещо на ЛС, ако може го погледни. BTW извинявай, че ти пиша така в постовете си, но не винаги се логваш и за това. ^^

Отговори