Crytek Black Sea announces "Arena of Fate"

Новините

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Re: Crytek Black Sea announces "Arena of Fate"

Мнение от OldschoolBG » 22 май 2014 14:33

Те са едно от малкото студиа у нас, които могат да изкарат подобна игра. Само не ми стана много ясно дали е от трето лице или top-down. Ако е от трето лице, може да я засилят към конзолите и да берат пари. ^^ Hi-Rez все някога ще се усетят и ще портнат Smite към конзолите.

Edit

Сега видях в Polygon, че е обявена и за конзоли. Дано не е top-down, че не ги виждам direct target уменията с контролер как ще се случват.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 22 май 2014 15:36

Много ще се радвам ако някои изкопа от някъде, някакъв геймплей, ако има разбира се.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 22 май 2014 15:39

@themean, ами май няма на този етап. BTW ти нали си в София, отбий се до тях и ги помоли да те пуснат за 30 мин. да поиграеш. ^^

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 22 май 2014 16:25

Ако тук има потребители работещи в крайтек да си кажат дали има такава възможност.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 22 май 2014 16:56

Другата алтернатива е да се вдигнеш до E3. Играта ще присъства и ще може да се играе, поне в статиите така пише. BTW, ако ще ходиш към E3 ме вкарай в някой куфар. :?

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User
Регистриран: 20 окт 2008 19:29

Мнение от KosSiO » 22 май 2014 20:28

Само дано играта не е като видеото...

Иначе им пожелавам упсех, дано се справят и се докажат още веднъж!

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 28 май 2014 11:10

Хм, гледам сега сайта на играта и от изображенията в него ми правят впечатление по-нискополигоналните модели. То даже и в тийзър трейлъра са такива. Това ме кара да си мисля, че играта по-скоро ще е top-down. От тук следва, че direct target уменията няма да сработят особено добре на конзола, тоест да са с прецизност, каквато при PC, където имаме управление с мишка. Идва ми сега на ум вариант, в който може да се направят по-прецизни. Разбира се няма да са толкова прецизни, колкото при употреба на мишка и клавиатура, но пък ще са по-прецизни, отколкото да се управлява курсор с десния аналог на контролерa.

Та, ако приемем, че играта ще е top-down, то сега остава да видим обявлението на Е3, за да разберем какво ще я отличава от останалите конкуренти. Мога да предполагам къде ще има промени, но дали ще са достатъчно добре реализирани и оригинални, идея нямам. Дано да са. ^^

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 12 юни 2014 13:56

Първата част от интервюто няма звук и затова не я поствам. Добър е арт стила на играта. Като геймплей не видях нещо неочаквано. Явно така наречената "втора вълна" в този жанр ще заложи предимно на окастрянето по отношение на геймплейните механики. По-лесно вдигане на нива, по-лесно менажиране на инвентар и т.н. Целта е ясна, по-ниска бариера за влизане и по-краткотрайни и динамични мачове. В Strife са се опитали да иновират по отношение на meta играта, като са вкарали craft и pets. Вторите не ги възприемам като толкова оригинални, защото в основата си това са допълнителните умения, които ги има в LoL, Dawngate, ще ги има и в Arena of Fate. Системата им за craft е една идея по-интересна, защото променя до известна степен атрибутите на предметите, а и играе ролята на currency sink. Като споменах meta, то такава има и в LoL, тук на този етап не долавям присъствието на meta. Може и да има, но да не е показана все още.

Като цяло играта ми изглежда солидна като изпълнение. Безопасна като подход, но солидна. Сега остава да видим как ще се представи в конкуренция с останалите заглавия.

P.S. Продължавам да съм скептичен към конзолната версия, тъй като с тази гледна точка и контролна схема direct target уменията просто няма да сработят с геймпад.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 12 юни 2014 14:07

Някаква идея дали това ще има линукс клиент ? Бих поразцъкал такъв тип игра с джойстик :). Дано не е фриитуплрей.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 12 юни 2014 14:10

themean написа:Някаква идея дали това ще има линукс клиент ?
Това не знам.
Дано не е фриитуплрей.
100% е free-2-play. Все пак в този жанр това е стандартна практика. BTW доколкото съм разбрал идеята не е да бъде pay-2-win, ако това те тревожи.

zelenoto
Regular User
Regular User
Регистриран: 10 дек 2003 16:34

Мнение от zelenoto » 12 юни 2014 16:59

Ако не е F2P, ще е DOA.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти: