XBox One вече без Kinect

Новините
Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Re: XBox One вече без Kinect

Мнение от Stilgar » 18 май 2014 20:27

Идеята, че всеки може да е Steve Jobs само щото иска е добре осмивана на много места. Мен много ме кефи сериалът Silicon Valley.

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 18 май 2014 23:08

Идеята не е непременно да бъдеш Steve Jobs, а да се опитваш да си възможно най-добър в това, с което се занимаваш. Разбира се, ако единственото, което правиш е да си казваш, че това няма как да се случи, то да, това няма как да се случи. Освен това Jobs не е постигнал всичко сам, а благодарение на труда и уменията на още тонове и тонове други хора.

P.S. Silicon Valley и на мен ми допада.

zelenoto
Regular User
Regular User
Регистриран: 10 дек 2003 16:34

Мнение от zelenoto » 19 май 2014 10:52

Kinect бил бъдещето, хаха, добра шега. Бъдещето на какво обаче?

zelenoto
Regular User
Regular User

Мнение от zelenoto » 19 май 2014 10:54

Пък и ти XBone + Kinect пак може да си ги купиш за $500, къде е драмата?

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 19 май 2014 15:00

zelenoto написа:Kinect бил бъдещето, хаха, добра шега. Бъдещето на какво обаче?
На потребителския интерфейс разбира се. Аз разбира се ще си купя Xbone с Kinect ако въобще си купя, но сега вероятността да има повече Kinect софтуер рязко намалява. Това е драмата. Ако MS имаха топки щяха да поставят Xbone на дръвника за да живее Kinect. Нещо като на Apple упражнението с iPad-а дето им изяде продажбите на лаптопи.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 19 май 2014 16:04

Stilgar написа:Нещо като на Apple упражнението с iPad-а дето им изяде продажбите на лаптопи.
С тази разлика, че таблетът, като устройство било то и с по-различен потребителски интерфейс, покрива голяма част от нещата, които можеш да правиш с един лаптоп. Kinect като устройство какво покрива от функционалността на една конзола? За мен съпоставката iPad - лаптоп не е равностойна на Kinect - конзола.

zelenoto
Regular User
Regular User

Мнение от zelenoto » 20 май 2014 11:56

На потребителския интерфейс разбира се.
За игри - абсурд, не е и смешно даже. Да си управляваш телевизора - може би. Ама да си направят телевизор с Kinect.

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 21 май 2014 00:27

@OldschoolBG Аз не ти казвам, че Kinect-а замества конзолата (то отделен въпрос, че продават и конзола с него), а че е ОК да си убиеш един продукт за да направиш друг по-важен продукт по-силен. Kinect е по-важен продукт от Xbox. Дори да се наложи да закрият Xbox след това то ще си е струвало ако Kinect живее.

@zelenoto де да знам... аз за друго не си пускам конзолата. Ама по принцип си прав де, изобщо не говоря за игрите.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 21 май 2014 09:57

Stilgar написа:@OldschoolBG Аз не ти казвам, че Kinect-а замества конзолата, а че е ОК да си убиеш един продукт за да направиш друг по-важен продукт по-силен. Kinect е по-важен продукт от Xbox. Дори да се наложи да закрият Xbox след това то ще си е струвало ако Kinect живее.
Това е в сила само ако втория продукт би дал по-добри печалби в краткосрочен или дългосрочен план. В момента майкрософт не са измислили приложение на кинекта, което да го прави супер желано от обикновенния потребител.Ако в бъдеще това се промени няма да има нужда да убиват xbox-a за да продават kinect.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 21 май 2014 10:37

Stilgar написа:@OldschoolBG Аз не ти казвам, че Kinect-а замества конзолата (то отделен въпрос, че продават и конзола с него), а че е ОК да си убиеш един продукт за да направиш друг по-важен продукт по-силен. Kinect е по-важен продукт от Xbox. Дори да се наложи да закрият Xbox след това то ще си е струвало ако Kinect живее.
Не ми казваш, но ми даваш пример с iPad и лаптопи. Kinect е по-важен продукт от Xbox според теб и за теб, едва ли е по-важен за хората, които са доволни от Xbox. За Microsoft не е логично от бизнес гледна точка да скапват дивизия, която им носи не малко пари, за сметка на такава, която не се знае дали ще им донесе дори част от тях. На този етап защитниците и поддръжници на Kinect не могат да докажат на останалите потребители, че Kinect си заслужава и има стойност. Когато това стане на драго сърце ще ползвам тази технология в ежедневието си, както го правя с редица други технологии.

Потребителската маса не е задължена да приема всяка технология или устройство, просто така, защото някой иска. Който иска да си наложи технологията или устройствата е длъжен да покаже и убеди останалите, че те имат стойност и са полезни.

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 22 май 2014 23:28

Еми то някой трябва да жертва нещо за да станат нещата. Не може да пуснеш 0 игри и да викаш "Що не го харесват хората". Ама те нещата са неизбежни де дали ще е leap motion или накрая Apple ще решат да покажат как се прави, motion UI идва и ще е навсякъде.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 23 май 2014 00:03

аз по-скоро бих заложил на тия шлемовете дето ти четат мислите :)

Това е приложимо за каквото се сетиш не само за игри

ikolev
модератор
модератор
Регистриран: 20 ное 2003 22:39
Контакти:

Мнение от ikolev » 23 май 2014 01:45

Или следене на очите.

Това с ръкомахането усетих че е пълна безсмислица още по времето на Minority Report, когато се дивяха колко яка и оригинална била идеята.
Единствената полза от управление с цялото тяло, или дори само с движение на ръцете от китките нагоре, е в приложения чиято идея са физическите упражнения.

Друг е въпроса че хората вече са се сетили че това далеч не са само игри.

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 23 май 2014 09:50

Има много неща, които просто не искаш да пипат. Класически пример дето го дават е софтуер за хирурзи дето не могат да пипат нищо докато оперират, но има и други неща примерно ако управляваш таблото с разписанието на гарата. Също така е много добро за всякакви приложения тип home automation. Както обичам да подчертавам едно време компютрите ги продаваха без мишки и мишката се считаше за глезотия и безсмислена. Все пак много трудно се пише с мишка.

Отговори