Zynga съкращава 520 служителя.

Новините
OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Zynga съкращава 520 служителя.

Мнение от OldschoolBG » 03 юни 2013 23:59

До края на август компанията ще съкрати 520 служителя (около 18% от персонала си), в стремеж да спести към $80 млн. в разходи за персонал. В резултат на това студиата в Остин, Далас, Лос Анджелис и Ню Йорк ще бъдат закрити. Това е част от реорганизацията на компанията към разработка на игри за мобилни платформи.

Източник

Личното ми мнение: Балонът се надува. Надувайте, момчета. Да стане на парчета. Бум!

Единственото жалко нещо е, че бачкаторите гърмят, а шефовете си прибират бонусчета.

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Re: Zynga съкращава 520 служителя.

Мнение от Stilgar » 05 юни 2013 15:17

Е какво им е гръмнало на бачкаторите нали ще им изплатят заплати, обезщетения и к'вото е там?

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 05 юни 2013 15:20

Stilgar написа:Е какво им е гръмнало на бачкаторите?
Останали са без работа, а по ниските етажи обикновено работата е "най-готина".

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 05 юни 2013 16:53

Еми никой не им е длъжен да им дава работа вечно пък и ако не могат да си намерят друга работа (те разбира се ще могат) то би означавало, че пак са на кяр щото поне известно време са имали работа в балона. Всъщност най-вероятно пак ще са на кяр щото докато са се възползвали от балона са взимали малко по-високи заплати. Прецакани са тея дето са се навили да работят за stock options ама да са мислили...

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 05 юни 2013 17:20

Каквото и да говорим една е истината - когато се закриват студиа хората, които са вършили най-черната работа заминават първи, а шефовете по-скоро излизат сухи от ситуацията. Това си е "гърмене", за мен.

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 06 юни 2013 10:39

Тея дето са вършили черната работа се предполага, че са я вършили за заплата. Изгоряли са собствениците на акции в тоя балон. Отделен въпрос, кои са собствениците на акции щото нищо чудно да са били пак някви служители.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 06 юни 2013 13:21

Не ми следиш мисълта. До вчера, ако си имал работа и заплата, то от утре да знаеш, че за неопределено време няма да имаш, не е особено приятно усещане. Сметките си вървят и не ги интересува имаш ли с какво да ги плащаш. Май скоро време не си оставал без работа. Не ти пожелавам и да останеш.

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 07 юни 2013 22:10

OldschoolBG написа:Не ми следиш мисълта. До вчера, ако си имал работа и заплата, то от утре да знаеш, че за неопределено време няма да имаш, не е особено приятно усещане. Сметките си вървят и не ги интересува имаш ли с какво да ги плащаш. Май скоро време не си оставал без работа. Не ти пожелавам и да останеш.

Ще се изненадаш :)

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 07 юни 2013 22:21

Тогава не разбирам позицията ти. Чисто и просто от моя гледна точка не е хубаво хора, които се трудят много, да изпадат в подобна ситуация на несигурност. Аз съм в такава от няколко години и не я намирам за особено забавна. Знам ли, теб може да те кефи, но това са си някакви лично твои извращения. :D

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 08 юни 2013 00:50

Като приемеш, че нормалното състояение е да НЕ ти е осигурена работата тогава се сещаш, че това, че са те уволнили след 2 години добре платена работа всъщност е далавера (заради двете години) а не прецакване. Освен това като приемеш, че нормалното състояние е да НЕ ти е осигурена работа тогава обикновено си се подготвил за сценария да останеш без нея. Мен един път са ме уволнявали и въпреки че си намерих работа почти моментално, не бях много притеснен щото и да не си бях намерил щях да мога да си плащам сметките доста дълго време. Отделно до скоро бях доброволно беззаплатен за доста дълъг период (тва дето вика един приятел "Търся си заплатодател, работодатели да не ми се обаждат")

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 08 юни 2013 01:11

Това, което аз не приемам за нормално е да си вършил хамалогия n години при годишна заплата от $40-50 хил., докато в същото време мАнажера е взел $150 хил. и в крайна сметка ти оставаш без работа, а той отива на почивка в Хавай с бонуса си. Когато една компания не се справя добре за мен е нормално отговорност да поема първо управата, а не роботът отдолу. Нали затова си сложен да управляваш, за да носиш и отговорност когато това, което управляваш не постига съответните резултати. По същия начин когато изгърмяха банките в САЩ хората с ипотека остнаха без дом, а шмекерите, които въртяха парите на Wall Street ги спасиха с държавни пари, че и бонуси вземаха, щото се справили добре в кризата... Я виж в Япония как се отказа от бонуси г-н Iwata. Това в американска компания няма да го видиш толкова често. В този ред на мисли в наша компания също няма да го видиш. :lol:

pdimov
gosu
gosu
Регистриран: 02 дек 2003 01:04

Мнение от pdimov » 08 юни 2013 02:49

От 520 човека със сигурност има и доста мениджъри, много от които нищо чудно да страдат и доста повече от бедните бачкатори. Сметките на $150K начин на живот са доста по-височки, нова работа на $150K по-трудничко ще се намери, а Хавай някой по-друг път. Съмнява ме и някой да види бонус, а ако види - акционерите така са преценили. Не можем да ги спрем да правят глупости със собствеността си.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 08 юни 2013 03:06

pdimov написа:Сметките на $150K начин на живот са доста по-височки
Дай сега да не изкарваме, че животът с повече пари е по-труден. Най-малкото имаш възможност по-лесно да спестяваш.

pdimov
gosu
gosu

Мнение от pdimov » 08 юни 2013 11:43

Спестяването е въпрос на манталитет. Теоретично, може да си представиш, че взимаш $60K и да спестиш останалите $90K. На практика, никой (в Щатите) не живее по този начин. Напротив, взимат кредити. Колкото по-голяма е заплатата, толкова по-голям кредит може да се вземе, и се взима. Като те уволнят, съответно виждаш повечко зор. Ама можеше и да не видиш, ако беше спестявал? Сигурно. Същото се отнася и до "бачкаторите", които са далеч от $40K. http://www.glassdoor.com/Salary/Zynga-S ... 243552.htm

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 08 юни 2013 13:20

Теоретично, може да си представиш, че взимаш $60K и да спестиш останалите $90K.
Не я разбирам тази математика. Как ще взимам 60, а ще спестя останалите 90? От тези 60 като си платя сметките и храната как ще станат повече пари накрая? Моля обясни.
На практика, никой (в Щатите) не живее по този начин.
Не всеки с висок доход взима висок кредит, само защото може да си го позволи. Има хора, които гледат да нямат много задължения и да карат с по-ниски кредити, въпреки че могат да си позволят по-високи. Иначе съм съгласен, че хората там до голяма степен живеят на кредит. Та то и у нас от години е така.
Същото се отнася и до "бачкаторите", които са далеч от $40K. http://www.glassdoor.com/Salary/Zynga-S ... 243552.htm
40-50 хил. заплата я дадох като примерна. Данните са ми на няколко години и за начална заплата. В линка, който постна не виждам всички заплати, защото трябва да се регистрирам. Ако искаш извади ми за junior (или тези с малко опит) програмисти, артисти и дизайнери заплатите, както и на мениджърите, за да ги погледна.

Така или иначе без значение къде живееш твърдението, че с повече пари се живее по-трудно не го приемам. Това, че е възможно да си милионер и да имаш разходи като за милиардер е до манталитет, както каза. Само, че аз говоря принципно за нещата - когато имаш повече ресурс можеш да заделиш по-голяма част от него за по-късно. Вече дали ще го направиш е друг въпрос.

pdimov
gosu
gosu

Мнение от pdimov » 08 юни 2013 14:04

OldschoolBG написа:Така или иначе без значение къде живееш твърдението, че с повече пари се живее по-трудно не го приемам.
Това твърдение би било малоумно, така че е нормално да не го приемаш. Естествено, че с повече пари се живее по-добре. Това не значи, че като въпросните пари спрат да идват, понеже си уволнен, ти става особено лесно и палиш към Хавай.

Отговори