Какво ново? (20.05.2012)

Новините
OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Какво ново? (20.05.2012)

Мнение от OldschoolBG » 20 май 2012 18:49

Пейзажът на социалните игри продължава да се променя. Според проучване на компанията SuperData средният приход придобит от всеки геймър е спаднал от $45.58 до $37.59 в порядъка на една година. Въпреки, че 18%-ния спад в средните продажби за потребител може да се отчете като притеснителен, повишаването в платежната конверсия показва растеж в цялостните приходи за дадено заглавие. Все повече хора плащат, за да играят подобни игри.

Според анализатора Janelle Benjamin, игрите считани за "mid-core" помагат за задвижването на пазар, който се очаква да премине $1.8 млрд. до края на годината в САЩ и $1.4 млрд. в Европа. SuperData очакват, че до 2015 глобалният пазар на социални игри (в социалните мрежи и на мобилните устройства) ще достигне $13 млрд. "Mid-core социалните игри определено задвижват текущия момент. Този новопоявяващ се жанр представлява различна демография, която харчи значително повече.", казва още Benjamin.

Шутърите и стратегиите остават най-добре представящите се жанрове на пазара. Най-големите хитове са от типа на "фермите", такива като FarmVille.
Източник

Epic Games пуснаха поредица от скрийншотове, показващи демо вървящо на новия Unreal Engine 4. Снимките може да видите в посочения източник.
Източник

BTW мен лично не ме впечатлиха особено картинките. Може би защото има замазани текстури, а и арт стила не е особено добър. Предишните им демота бяха по-добри.

Потребителски аватар
haho
Power User
Power User
Регистриран: 07 дек 2003 21:52
Контакти:

Re: Какво ново? (20.05.2012)

Мнение от haho » 20 май 2012 18:57

OldschoolBG написа: Epic Games пуснаха поредица от скрийншотове, показващи демо вървящо на новия Unreal Engine 4. Снимките може да видите в посочения източник.
Източник

BTW мен лично не ме впечатлиха особено картинките. Може би защото има замазани текстури, а и арт стила не е особено добър. Предишните им демота бяха по-добри.
Всяко едно от демотата на Ънриъл, показани до сега, показва какво може видеокартата, а не какво може енджина.

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 20 май 2012 20:05

Това можеш да го кажеш за всеки графичен енджин. Unreal е и графичен енджин.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 20 май 2012 20:52

Абе то е вярно, че новите комерсиални енджини поддържат почти на 100% от възможностите на видеото (драйвера) ама един го прави с един перформанс друг с друг.
Отделно си имат някакви благини дето не всеки енджин е имплементирал в себе си. В крайна сметка и аз съм чувал, че ънреал не е от най-добрите.
Край енджина го били водили за най-добрия, но не знам колко е вярно

pdimov
gosu
gosu
Регистриран: 02 дек 2003 01:04

Мнение от pdimov » 21 май 2012 12:57

Текстът на Unreal 4 статията също е интересен.

Отговори