Умрела работа

Всички останали въпроси и теми.
Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Умрела работа

Мнение от themean » 13 юни 2017 21:30

Умрела работа

bobeff
Sometimes here
Sometimes here

Re: Умрела работа

Мнение от bobeff » 16 юни 2017 12:06

Мисля че е време за нов flame war м/у C и C++ програмисти за да се съживи малко форума. :)

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 16 юни 2017 21:24

Да съгласен съм. Аз съм на страната на с++ понеже тия дни ми се налага да гледам един С код и малко ми се повръща.

bobeff
Sometimes here
Sometimes here

Мнение от bobeff » 19 юни 2017 14:00

E предполагам да се пише код от който да ти се повръща може на всички езици. :) Едва ли проблема е в C - то. Инъче и аз съм на страната на C++. Никога не съм работил по голям проект на чисто C и ми се вижда, че ще ми е много тегаво ако трябва да пиша на чисто C, без всички благини които C++ предлага. Инъче ако ти се гледа добре написан C код мисля че goxel е чудесен пример.

bobeff
Sometimes here
Sometimes here

Мнение от bobeff » 20 юни 2017 22:09

А ако C срещу C++ вече е изчерпана тема за flame wars, има и други варианти като например: Програмистите които ползват интервали печелят повече пари от тези които ползват табулации. :D

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User

Мнение от KosSiO » 21 юни 2017 10:39

Ехе, добре че сте вие да драскате по някой ред!
Аз влизам периодично да видя какво става.

ikolev
модератор
модератор
Контакти:

Мнение от ikolev » 28 юни 2017 23:22

Мисля че с минаването на време за повечето специалисти мотивацията и свободното време да пишат по форуми намаляват.

Понякога се чудя защо хората пишат отговори в Stackoverflow. Аз съм писал 2-3 кратички, виждам че основната полза е да качиш рейтинг, да създадеш име и от там по-лесно да намираш работа. Но когато вече не си търсиш работа... може би остава само удоволствието да помогнеш на някого. Но пък вероятността да попаднеш на въпрос на който вече не е отговорено подробно, и ти да знаеш отговора, е минимална.

Все пак, особено безсмислено ми се вижда обсъждането на общи теми (като горните). По-добре да се задават въпроси за конкретни проблеми.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 01 юли 2017 11:37

bobeff
Sometimes here
Sometimes here

Мнение от bobeff » 06 юли 2017 01:57

Все пак, особено безсмислено ми се вижда обсъждането на общи теми (като горните). По-добре да се задават въпроси за конкретни проблеми.
Напълно съм съгласен че е безсмислено. Тях ги предложих с известна доза ирония, понеже последните няколко дискусии които събраха много мнения в този форум, преди да умре тотално бяха именно по такива общи теми. Колкото до конкретни технически въпроси след като вече има Stack Overflow и Game Development Stack Exchange почти безсмислено става да се задават в такъв рядко посещаван локален форум като нашият. Също така, каналите за комуникация на различни събития касаещи гейм индустрията се изместиха в социалните мрежи като Facebook, Twitter и т.н. Изглежда като да не е останала някаква смислена функция която форума да изпълнява и да няма по-добро място за нейното осъществяване.
Понякога се чудя защо хората пишат отговори в Stackoverflow. Аз съм писал 2-3 кратички, виждам че основната полза е да качиш рейтинг, да създадеш име и от там по-лесно да намираш работа. Но когато вече не си търсиш работа... може би остава само удоволствието да помогнеш на някого.
Мисля че някой хора приемат трупането на рейтинг като игра. То за това съществува и Gamification като концепция. Погледнато по такъв начин мотивацията за отговор (а в някой случаи дори за въпрос) в Stack Overflow не е по-различна от мотивацията за това да си по-добър от другите в която и да е игра, но поне остава и някаква реална полза за обществото като цяло.

Stilgar
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от Stilgar » 21 юли 2017 00:54

Аз тука съм си запомнил една тема дето пророкувахме съдбата на Steam Machines и се чудя дали ще ги убият официално преди форума да умре и да мога да кажа "аз казах ли ви"

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 15 авг 2017 00:36

Stilgar написа:
21 юли 2017 00:54
Аз тука съм си запомнил една тема дето пророкувахме съдбата на Steam Machines и се чудя дали ще ги убият официално преди форума да умре и да мога да кажа "аз казах ли ви"
Доста отчаян опит за флейм лоур :), но благодаря, че опита

Отговори