Търсене на работа без опит

За организацията на този сайт и за игровата индустрия в България - фирми, хора, проекти, проблеми.
SEGAfan95
New User
New User

Търсене на работа без опит

Мнение от SEGAfan95 » 15 ное 2016 22:45

Здравейте, съфорумници.
В момента уча С и С++ и искам да се занимавам с разработка на игри. Първи курс съм в университет (компютърна специалност) и търся стаж/работа в гейм компания без опит. Досега не съм правила игри, но имам силно желание да работя в такава фирма. Какви са изискванията, за да работиш в една такава компания без никакъв опит? Необходимо ли е да си направя някаква игра и да я пратя на съответната компания? И има ли компании в София, които биха взели човек без опит? Ако да, кои са те?

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Re: Търсене на работа без опит

Мнение от themean » 18 ное 2016 20:48

Все пак ще ти отговоря и тук. Провери Gameloft и империя онлайн. Ако не ти провърви пробвай пак след една година.
Преждевременно можеш да дръпнеш някой безплатен енджи и да разцъкаш ако имаш някакви идеи.
Незнам каква ти е специалността но наблегни на математиката и алгоритмите

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Re: Търсене на работа без опит

Мнение от OldschoolBG » 19 ное 2016 17:19

@SEGAfan95 здравей,
При нас в Imperia Online без опит и без нещо, което да ни впечатли в CV-то ще стане трудно. Основната причина е, че разполагаме с IT Talents, което е курс за обучение на програмисти и след края на всеки сезон наемаме хора, които са го завършили успешно. Друга част от завършилите се наемат от други софтуерни компании.

Като съвети мога да ти дам следните неща:
1. Опитай се да направиш някаква игра сама, защото така ще придобиеш опит и вече няма да кандидатстваш в гейм студио без такъв.
2. Намери хора, които също като теб са начинаещи и имат желание да направят игра. Направете игра заедно. Основното и тук е, че ще придобиеш опит.
3. Запиши се в някой курс по програмиране (IT Talents или нещо подобно, у нас вече има богат избор от такива) - идеята отново е да придобиеш опит.

Като пълен начинаещ, без никакъв опит, според мен, ще ти е изключително трудно да започнеш в някое студио. Ако имаш други въпроси може да ги зададеш тук или на лично. Ще се радвам, ако мога да помогна.

Отговори