Цена на операциите

Всичко свързано с Microsoft DirectX. Въпроси относно HLSL.
Потребителски аватар
iboB
Power User
Power User
Контакти:

Цена на операциите

Мнение от iboB » 04 мар 2006 22:41

Дали някъде в интернет има списък с D3D операциите сложени с тяхната цена.
Искам да оптимизирам d3d програма, обаче просто не знам коя операция колко ми струва.
Например в момента сортирам нещата за рендване така че да имам най-малко SetTechnique/BeginPass/EndPass операции, обаче това ли е най-доброто сортиране? Възможно ли е да не си струва да го правя?
Трябва ли да гледам да намаля SetFloatArray извикванията?... и т.н.

malkia
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от malkia » 05 мар 2006 04:21

Пробвал ли си PIX? Незнам дали върши точно тази работа дето искаш, но прегледай (PIX би трябвало да идва със последното Direct3D 10).

zaphod
Power User
Power User

Мнение от zaphod » 05 мар 2006 10:47

цената на операциите зависи от картата, така че не може да се даде в универсален вид. аз съм си написал една програмка, с която си тествам скоростта на разните операции и си преценявам кое как да правя.

Потребителски аватар
iboB
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от iboB » 05 мар 2006 11:32

Не ми се вярва, чак толкова да зависи от картата, че например, на някоя SetTechnique да е безплатно.
Все пак наистина може да има разлики и точно за това не исках да тествам с моята, за да получа по-обща оценка. (пък и да си спестя писане... :) )

Е, ако до няколко дни не открия, ще си напиша тестваща програма. Какво да се прави...

ПП Разгледах PIX и той наистина е полезно нещо за тестване на готови неща (но аз исках да избегна готовото нещо :) )

gemicha
Site Admin
Site Admin

Мнение от gemicha » 05 мар 2006 12:19

Има такива таблици. Аз съм ги виждал. За всяка операция оценка. За много от тях изглежда като n+k, където k е в зависимост от хардуера. Мисля, че беше в някой от последните SDK-та.

Потребителски аватар
iboB
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от iboB » 05 мар 2006 12:50

Да, точно и аз намерих това в референса дето имам, не е много подробно, но е по-добро от нищо :)

Благодаря на всички

Отговори