PS3 vs XBox 360

Игрови хардуер и програмиране на ниско ниво - процесори, видеокарти, MMX, SSE и др.

PS3 vs XBox 360

Мнениеот Zemedelec » 24 Юни 2008 21:40

PS3 или XBox 360? Какво бихте си купили и защо?
Аз - PS3, защото има готини exclusives, а за XBox голяма част от тях излизат и на PC, където пък... :twisted:

П.С.: Допускаме че някой вече е отговорил остроумно Wii, благодаря.
Аватар
Zemedelec
Power User
Power User

Re: PS3 vs XBox 360

Мнениеот Nanaki » 24 Юни 2008 22:04

PS3, заради exclusivе-ите, пък и Sony ме кефят повече от Microsoft, макар и да им ползвам OS-то и VS-а :D А, освен това и PS2 compatibility-то. Жалко, че нямам толкова време, както преди...
Nanaki
Sometimes here
Sometimes here

Мнениеот warjo » 24 Юни 2008 22:43

PS3 щото 360 вече имам...

PS3, заради exclusivе-ите, пък и Sony ме кефят повече от Microsoft, макар и да им ползвам OS-то и VS-а А, освен това и PS2 compatibility-то. Жалко, че нямам толкова време, както преди...

PS2 compatibility-то е отдавна в историята... А Microsoft са доста по напред от Sony в много отношения това поколение конзоли - включая hardware, sdk-та и online услуги.
Аватар
warjo
Power User
Power User

Мнениеот Nanaki » 24 Юни 2008 22:56

Ако вярваме на таблицата на http://en.wikipedia.org/wiki/Ps3 си има ps2 compatibility, макар и само software-но. Лично нямам ps3, така че не знам...
Nanaki
Sometimes here
Sometimes here

Мнениеот Scourge » 25 Юни 2008 03:27

Новите европейски пс3 нямат съвместимост с PS2 - нито хардуерна, нито софтуерна. Има слухове, че наесен ще се появи емулация с ъпдейт.

ПС3 плюсове:
- готини ексклузиви
- фрий ПСН, home и т.н.
- видео плейбек
- linux friendly
- по-тиха

БОКС плюсове:
- цена
- Live и multi съпорт като цяло
- crackable :P
Scourge
Power User
Power User

Мнениеот Zemedelec » 25 Юни 2008 08:38

Scourge написа:- linux friendly

Докато не разрешат 3D ускорение под linux, това си е само за SPU-freaks.
Аватар
Zemedelec
Power User
Power User

Мнениеот TBoNe » 25 Юни 2008 10:16

PS3, защото вече имам XBox 360 :lol:.

Не, сериозно. Вземи си PS3, особено ако смяташ да го ползваш като multimedia device. XBox 360 има кошмарен multimedia support и е цяло чудо да подкараш HD филм, който е компресиран с H264. Да кажем, че аз още не съм разбрал как, а освен това е тотално не-съвместим с MacOS-а ми, което е направо нахално.

Що се отнася до игрите - PS3 има по-хубави exclusives, ако си падаш по японски игри. В момента има точно 3 exclusive jrpg-та за XBox 360 - Eternal Sonata, Lost Odyssey и новия Star Ocean, който още не е излязъл. Всъщност направи ги 1, защото Eternal Sonata ще има PS3 версия с екстри, а Star Ocean вероятно ще последва същата съдба, защото е на същата фирма. Всичко хубаво останало излиза и за двете конзоли или по-късно излиза и за PC (reference: GTA4, Orange Box и Mass Effect, Gears of War). Не вярвам exclusives като Killzone 2, Little Big Planet или полу-exclusives като Gears of War 2 и Mass Effect 2 да са console breaking. А до колкото те познавам, няма да си толгова голям фен на online store-овете, преди Sony да настигнат Microsoft.

edit: А да, и Home кърти!
Аватар
TBoNe
Power User
Power User

Мнениеот Stilgar » 25 Юни 2008 11:58

Ако не си фен на японските игри как седи въпроса? Щото МРАЗЯ ЯПОНЦИ и особено гадния им стил на рисуване.
Stilgar
Power User
Power User

Мнениеот haho » 25 Юни 2008 12:34

Stilgar написа:Ако не си фен на японските игри как седи въпроса? Щото МРАЗЯ ЯПОНЦИ и особено гадния им стил на рисуване.

Ти вече за мен не си човек :)

//-------------------------------------------------------------------------------------------
Бих посъветвал да си купите ПС3. Аз вече имам такъв. Причините поради които го купих са следните:

- Фен съм на плейстейшън.
- Плейстейшън обръщат внимание на българския геймър повече от 360 (то това е принципно положение в целия EU)
- Има ексклузиви , като MGS4, който вчера си купих и съм много доволен.
- Във Велико Търново, където живея, може да си купиш ПС3 от 15 места, а 360 от 0.
- Ретейлърите на игри в България внасят по-малко заглавия за 360 , да не кажа и почти никакви.
- След година , две, 360 ще е към края на живота си , а пс3 ще живее поне още 5-6 години.
- Има блурей, не че много гледам филми , но когато излязат по видеотеките ще мога да ги гледам
- ПО- добър е за мултимедия
- Сони ще са с много по -сериозно отношение кум бизнеса за игри отколкото Майкрософт. Правят всичко възможно конзолата им да успее.
- До нова година сигурно ще има ревижън , който ще позволи на Сони да свалят цената чувствително.
- Ще има и подобен контролер като този на Нинтендо. Така маркетинговата им диференциация с конзоли като геймкюб (така де вии) ще изчезне.
- След като имат същия контролер (мяма маркетингова диференциация за Нинтендо), конзолата им е на ниска цена (след идващия ревижън) какво ще спре Плейстейшън, бранда който до сега е продал 250 милиона конзоли, да издуха конкурентите си, отговорете ми ?
- Също така скоро ще предложат много разнообразно портфолио, което ще включва игри с различен обем и с различна цена, като се надявам да не е за сметка на качеството. Това ще стане защото до конзолата ще бъдат допускани екипи с различен размер, от 1 до 3429084329843 души , но с качествени проекти
- Сони имат най- добрия екип за поддръжка на дивелъпери. Например, само за Европа имат съпорт от над 20 души, Нинтендо нямат толкова за цял свят. Сони имат екипи за съпорт в Европа, Америка, Япония , Корея, може би скоро и в Индия
- Сони имат най - добрия процес (не най- трудния) за удобряване на проекти. Така на конзолата излизат неща с високо качество.
Аватар
haho
Power User
Power User

Мнениеот warjo » 25 Юни 2008 13:35

Фен съм на плейстейшън ...

Като такъв мисля че си субективен. Повечето от твърденията (освен тези за България към които не мога да коментирам) са или спекулации или базирани на Сони пропаганда.

Аз нямам афинитет нито към 360 нито към ПС3, но като човек който работи и с двете платформи и има достъп до хардуер, съпорт и тн мисля, че нещата не са толкова едностранчиви колкото ги представяш.

Фактът е, че в момента 360 имат по голям дял от пазара и генерират най-много печалби докато ПС3 имат по малък дял и генерират главно загуби от цената на хардуера (http://kotaku.com/5018899/sony-lost-331-billion-to-ps3-cost-pricing-imbalance).

Какво ще стане след една година - не знам. Моето лично мнение че ПС3 ще настигне 360, но няма да е толкова фрапиращо като с PS2.
Аватар
warjo
Power User
Power User

Мнениеот Scourge » 25 Юни 2008 14:32

Stilgar написа:Ако не си фен на японските игри как седи въпроса? Щото МРАЗЯ ЯПОНЦИ и особено гадния им стил на рисуване.

MGS4 e японско само по душа, не и по графика. :)

@хахо:
почти всичко, което си написал, са слухове и спекулации.
също така си пропуснал, че SCEE са най-големите смешници измежду всички регионални клонове на Сони.
Scourge
Power User
Power User

Мнениеот haho » 25 Юни 2008 22:01

Scourge написа:също така си пропуснал, че SCEE са най-големите смешници измежду всички регионални клонове на Сони.

На този етап не мога да се съглася с това.
Аватар
haho
Power User
Power User

Мнениеот Scourge » 29 Юни 2008 17:26

хъ, нещо съм проспал тука отговора.

следният въпрос ще ти задам: ти опитвал ли си се да се регистрираш в playstation store с български адрес? след като го направиш и видиш, че няма причина да си го правил, ЩОТО БГ СТОРЕ–ТО Е ПРАЗНО, се регистрирай в UK такъвия. след това се опитай да пазаруваш с българска кредитна карта оттам.
българският потребител е, меко казано, заебан от сони.

за редовните закъснения на сторе ъпдейтите за европа изобщо няма да споменавам (already did, doh).
Scourge
Power User
Power User

Мнениеот haho » 29 Юни 2008 19:17

Аз имах предвид само девсъпорта, иначе съм абсолютно съгласен със всичко това. До кога ще ни заебават така само се чудя. Нищо не им пречи поне да може да пазаруваме с българска кредитна карта.
Аватар
haho
Power User
Power User

Мнениеот Frujin » 30 Юни 2008 00:36

Като потребител: PS3
Като разработчик: Xbox360
Като бизнес: PS3

---

Аз лично: имам и двете..
Аватар
Frujin
Power User
Power User

Мнениеот zelenoto » 30 Юни 2008 17:08

А Microsoft са доста по напред от Sony в много отношения това поколение конзоли - включая hardware, sdk-та и online услуги.

Като казваш hardware какво точно имаш впредвид?

А да, и Home кърти!

Кога пък го пробва Home, та знаеш че кърти?

за редовните закъснения на сторе ъпдейтите за европа изобщо няма да споменавам

Регистрираш си един EU, един US (ако си ентусиаст и един JP) акаунт и не ти пука за закъсненията.

За пазаруването с българска карта - постижимо е през entropay. Чувал съм че вече ставало и направо да пазаруваш с BG карта от UK акаунт примерно, но не съм пробвал.
zelenoto
Regular User
Regular User

Следваща

Назад към Хардуер